سلام دوستان 

امیدوارم که حالتون خوب باشه

پیرو مطلب قبلی که در مورد اپلای و مهاجرت مطرح شد میخوایم در این پست با مفهوم دیگری به نام CV یا Curriculum Vitae آشنا بشیم

روزمه و CV از رکن های اصلی در فرآیند اپلای هست به این صورت که این دو مفهوم هویت شخصی که قصد اپلای دارد را مشخص میکند.

CV بیانگر نام و نام خانوادگی و سال تولد و هر اطلاعاتی از شما از زمان شروع تحصیل در ابتدایی ( شامل نام مدارس ) و تحصیلات عالیه دانشگاهی ( نام دانشگاه و معدل ) و تمامی فعالیت هایی که در زمینه رشته خودتان انجام داده اید میشود. در CV تمام فعالیت هایی که در رشته خودتان یا حتی فعالیت های جانبی که به رشته شما مربوط نمیشود را انجام داده اید ذکر میکنید. دانشگاه های اروپایی و امریکایی و استرالیایی و آسیایی براساس قوی بودن CV تصمیم میگیرند به شما پذیرش بدهند یا ندهند. هرچه CV شخص قوی و به قولی پر بار تر باشد بهتر است. مانند هرکار دیگری نوشتن CV هم اصول و قاعده ای دارد. راحت میتوانید عبارت CV Template را در گوگل سرچ کرده و نمونه هایی از نوشتن CV را پیدا کنید. نکته ای که وجود دارد این است که CV با رزومه فرق دارد. البته این تقاوت اندک است. در رزومه شما فعالیت هایی که انجام داده اید را بصورت ریز به ریز با جزئیات بیان نمیکنید و صرفا بیان میکنید که میتوانید این فعالیت ها را انجام دهید. برای مثال بنده در رزومه اعلام میکنم که برنامه نویس هستم و به زبان هایی که تسلط دارم اشاره میکنم اما بیان نمیکنم که تا الان چه کارهایی کردم و چه برنامه هایی نوشتم. در CV با جزئیات بیشتر به کارهایی که انجام داده ام و کار کرده ام میپردازم تا شخصی که آن را میخواند جذب گردد . البته در این جا هنر و مهارت رزومه نویسی هم پیش می آید که مبحث بسیار مهم و بزرگی است. 

خب این یه بیان کلی از این بود که CV چیست و به چه دردی میخورد . امیدوارم براتون مفید بوده باشه. از اینکه ما رو همراهی میکنید متشکریم.

در ادامه مطالب جالب تری از اپلای هم براتون میزاریم تا شاید براتون مفید واقع بشه 

خوش باشید

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها